INTEL® EXTREME MASTERS 2019

W dniach 1-3.03.2019 uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z klas o profilu e-sport uczestniczyli w prestiżowym wydarzeniu, jakim są Mistrzostwa Świata INTEL® EXTREME MASTERS w katowickim Spodku.13-letnia tradycja IEM sprawia, że jest to najdłużej funkcjonujący, globalny turniej dla profesjonalnych graczy, a dzięki rozgrywkom Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), które otrzymały od Valve Corporation status Major Championship, IEM Katowice 2019 stały się najbardziej lukratywnym wydarzeniem IEM w historii.

Przez trzy tygodnie — między 14 lutego, a 3 marca 2019 r. —24 najlepsze drużyny z całego świata rywalizowały o lwią część puli nagród o wartości 1 miliona dolarów oraz tytuł Mistrza Świata IEM. Nieodłączną częścią imprezy były targi technologiczne IEM Expo 2019, podczas których czołowe firmy informatyczne zaprezentowały swoje najnowsze produkty.

Uczniowie kibicowali drużynom i chętnie brali udział w turniejach towarzyszących, zajmując wysokie pozycje i wygrywając liczne niespodzianki.

Close Menu