Komunikat dla uczniów

Komunikat dla uczniów

Dostęp online do pełnych tekstów lektur szkolnych i innych materiałów dydaktycznych:

Lektury szkolne online do czytania i oglądania bezpłatnie!

  1. Serwis Wolnelektury.pl

To projekt realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska. Działa od 2007 roku i udostępnia w swoich zbiorach lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i które trafiły już do domeny publicznej. Są one opracowane, opatrzone komentarzem i udostępnione w kilku formatach (html, epub, mp3, ogg, odt, txt i pdf). Można je zgodnie z prawem, bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. To biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365dni.  W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, które trafiły już do domeny publicznej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra.

https://wolnelektury.pl

  • Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej

Realizowana w ramach projektu UNESCO “BIBLIOTEKA WIRTUALNA KLASYCZNYCH TEKSTÓW LITERATURY ŚWIATA”. Biblioteka jest prezentacją znaczących utworów literatury polskiej wolnych od praw autorskich w dniu 1 września 1999 roku, dostępną bez ograniczeń dla wszystkich użytkowników Internetu dla celów naukowych, dydaktycznych i edukacyjnych.

https://literat.ug.edu.pl/autors.htm

  • Lektury gov.pl

https://lektury.gov.pl/

Mobilna biblioteka szkolna. Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie. Dostępne na komputerze, telefonie i tablecie.

  • Lektury waw.pl

Lektury onlin:  http://www.lektury.waw.pl/

  • Serwis Legalna Kultura

Portal, który daje możliwość dostępu przez smartfony i inne urządzenia mobilne do utworów z różnych dziedzin sztuki i rozrywki.  Zasoby z legalnych źródeł – łącznie ponad 1000 treści multimedialnych (muzyka, filmy, książki, wirtualne spacery po muzeach i galeriach świata, biblioteki cyfrowe, prasa).

Należy filtr przestawić na opcję bezpłatne.

https://www.legalnakultura.pl

„Lektury na ekranie”

https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909

Wybrane lektury możecie obejrzeć lub wysłuchać w formie słuchowisk radiowych:

https://ninateka.pl/kolekcja-teatralna

Close Menu