Informacje o LO WSEI

Liceum Ogólnokształcące Lubelskiej Akademii WSEI jest nowoczesną i wyjątkową szkołą, która działa z sukcesami od 2017 roku. Organem prowadzącym naszego liceum jest Akademia Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. To właśnie w jej siedzibie kształcą się uczniowie LO Akademickie WSEI.

Dzięki specyfice naszej szkoły uczniowie mogą rozwijać swoje pasje oraz łączyć je z edukacją na wysokim poziomie. Oprócz realizowania licealnego programu nauczania nasi wychowankowie mogą korzystać z szerokiego wachlarza specjalizacji, które są odpowiedzią na współczesne trendy rynku pracy.

Nasza szkoła daje szansę uczniom z całej Polski na rozwijanie swoich zainteresowań, doskonalenie swoich umiejętności wraz z równoczesnym zdobywaniem wiedzy na poziomie liceum ogólnokształcącego przy pomocy doświadczonych nauczycieli oraz kadry akademickiej WSEI w Lublinie.

Wśród oferowanych profili znajdują się:

• Media, prowadzony przez zawodowych dziennikarzy z wieloletnim doświadczeniem redakcyjnym,
  • Kultura i Teatr, współtworzony z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie
  • Informatyka, prowadzona przez kadrę akademicką Wydziału Transportu i Informatyki WSEI
  • E-sport, prowadzony przez certyfikowanych trenerów przez Krajową Federacje Sportów Elektronicznych
  • Taniec, współtworzony z Akademią Wokalno-Teatralną Jerzego Turowicza.

Ponadto, w roku szkolnym 2021/22 zostaną otwarte nowe klasy profilowane:

• Profil medyczny, w ramach którego prowadzone będą zajęcia z pielęgniarstwa lub/i kosmetologii
  • Profil społeczno-prawny, dedykowany dla uczniów zainteresowanych kryminalistyką, pedagogiką i edukacją społeczną.

W jednej klasie w Liceum Ogólnokształcącym Lubelskiej Akademii WSEI mogą uczyć się uczniowie, którzy wybrali różne profile. Zajęcia dopasowane są do zajęć lekcyjnych. Dzięki łączeniu grup pomiędzy oddziałami

Dzięki łączeniu grup pomiędzy oddziałami mają oni  możliwość wyboru i łączenia przedmiotów rozszerzonych, zgodnie z  indywidualnymi zainteresowaniami i potrzebami.( od 2 do 4), co zdecydowanie wyróżnia nas na tle innych szkół i pozwala zindywidualizować tok nauki poszczególnych uczniów.

CO OFERUJEMY

• Doskonałą bazę dydaktyczną Akademii WSEI,
  • Dostęp do laboratoriów psychologicznych Akademii WSEI,
  • Udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów profili specjalistycznych,
  • Hala sportowa oraz nowoczesne Centrum Diagnostyki Sportowej wraz z siłownią.
  • Dwie nowoczesne sale językowe,
  • Tablice interaktywne i projektory w każdej sali,
  • Bogate wyposażenie sali komputerowej z akcesoriami e-sportowymi
  • Możliwość udziału w wykładach oraz kołach naukowych Akademii Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

ZAPEWNIAMY

• Dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe,
  • Opiekę psychologów szkolnych
  • Dofinansowanie przejazdów do szkoły
  • Podręczniki szkolne,
  • Koszulkę Polo z logiem szkoły
  • Stały monitoring rozwoju osobistego,
  • Bezpłatne zajęcia na siłowni,
  • Darmową opiekę fizjoterapeuty.